Про нас‎ > ‎

Чернівці - місто, в якому варто жити


    Місто Чернівці, обласний центр Буковини, розташоване у передгір'ї  українських Карпат. Засноване  на пагорбах мальовничої річки Прут, воно приваблює чудовим ландшафтом. Впродовж віків Чернівці сформувались як місто з унікальною різностильовою архітектурою, багатою культурною спадщиною і толерантною атмосферою. Блукаючи містом, можна відчути як загальноєвропейський урбаністичний дух, так і самобутність національного буковинського оточення. Архітектурною перлиною Чернівців по праву вважається ансамбль колишньої Резиденції митрополитів Буковини, включений до списку об'єктів всесвітньої культурної спадщини UNESCO.    Культурне життя міста Чернівці багате і розмаїте, має давні і славні традиції — тут діють 2 театри, обласна філармонія, зал органної музики, численні музеї, кінотеатри. Населення міста поліетнічне, налічує  253 тис. осіб.

    Вищу освіту в Чернівцях можна здобути в 6 освітніх закладах, серед яких і Буковинський державний медичний університет.

Впродовж віків під впливом історичних подій Чернівці сформувалися як багатонаціональне та багатокультурне місто. Вражає туристів воно і тепер своєю історією, природною красою, дивовижним поєднанням архітектурних стилів, неповторним контрастом старого центру і районів новобудов. Чернівці сьогодні – обласний центр України. Місто простяглося уздовж обох берегів звивистого Пруту більш як на 12 км і займає площу понад 150 кв. км.

Чернівці започаткувалися від фортеці, зведеної хоробрими ратниками у долині ріки Прут на південне – західній околиці Галицького князівства у другій половині XII ст. Назва «Чернівці» походить від старослов'янського слова «черн»', «чорний город», оборонні стіни якого з землі та дуба були чорного кольору.

У середині XIV ст. Чернівці потрапляють під владу Угорщини, потім – Молдавського князівства, а далі – Туреччини. Завдяки вигідному розташуванню і проходженню через нього важливих торгових шляхів, Чернівці стали великим торговельним пунктом. Після приходу австрійців у 1775р. місто почало бурхливо розвиватися. Саме у цей час започатковується кам'яне будівництво, розвиток якого заохочувався австрійською державою.

В місті є багато визначних місць та пам'яток архітектури. Серед найбільш значимих за своєю красою та архітектурним багатством є: дерев'яний храм Святого Миколая, який збудований у XVII ст. та зберігся до наших днів – це найстародавніша споруда на території міста; вірменська католицька церква, збудована у 1875р., нині – органний зал Чернівецької обласної філармонії.

Особливої уваги заслуговує колишня резиденція митрополитів Буковини і Далмації, збудована в кінці XІХ ст. У цій дивній за своєю красою споруді вбачаються візерунки української вишивки і буковинського килима, гуцульської писанки, легко вловлюються елементи різних архітектурних стилів, які створюють органічну цілісність неповторного ансамблю. Зараз тут головний корпус Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича. Це один з найбільш відомих вузів країни, в бібліотеках якого є чимало давніх книг та унікальних видань XV-XVII ст.

Віками в Чернівцях поряд проживали різні народи. Протягом століть формувався дух Чернівців, який можна відчути тільки в цьому місті – дух багатокультурності, дух співжиття і взаємоповаги представників різних національностей. Тут, у багатомовному місті, було доведено, що народи можуть досягти визначних набутків у дусі спільної культури, що різні національні, релігійні спільноти можуть мирно дійти до великої загальної ідеї.

Comments