Науково-практичний обмін

    Співпраця між Буковинським державним медичним університетом та психіатричною клінікою кантону м. Мюнстерлінген Тургау http://www.stgag.ch/psychiatrische-dienste-thurgau.html  триває з 2005 року. Сприяли виникненню та розвитку партнерства на різних етапах професори університету м.Констанц (Німеччина) Р.Він та Р.Кніпперс, ректор БДМУ В.Пішак, головний лікар психіатричної клініки К.Штудер, перший проректор БДМУ М.Коломоєць, проректор з наукової роботи та міжнародних звязків О.Іващук.  У 2008році між Буковинським державним медичним університетом та психіатричною службою кантону Тургау підписано угоду про партнерство. Активно підтримують та розвивають співпрацю теперішні очільники: університету  - професор Т.Бойчук та клініки - доктор Г.Дамман.

    Безпосередньо координують співпрацю зі сторони БДМУ керівник медико-психологічного центру, доцент О.Поліщук, від психіатричної клініки – доктор Р.-П.Гербхардт та Е.Кірюхіна.

    Велику увагу в реалізації проекту партнерства відводиться науково-практичному обміну.

    У 2005 році відбувся перший візит делегації БДМУ у складі доцентів О.Поліщука та Т.Лазук до психіатричної клініки м.Мюнстерлінген.    

    У червні 2007 – перший візит в Чернівці д-ра П.Гузека  з відвідуванням  Чернівецької обласної психіатричної лікарні та доповіддю в БДМУ про ранню діагностику психозів. Співробітники психіатричної клініки брали участь у науково-практичній конференції «Сучасні аспекти лікування психічних розладів».

    У жовтні 2008 – візит директора клініки д-ра Г.Даммана та д-ра Р.П.Гербхарта з доповіддю в обласній психіатричній лікарні та медико-психологічному центрі про межові психічні розлади.

   

    Викладач кафедри психології та соціології О.Пендерецька двічі у 2009 та 2012 роках представляла у психіатричній клініці м.Мюнстерлінген лекції та  майстер-класи з маріонеткової терапії– методика успішно використовується в лікарні.

    У 2008 році лікувальні установи м.Чернівці (ЛШМД м.Чернівці, обласна психіатрична лікарня) отримали гуманітарну допомогу з боку психіатричної служби кантону Тургау, медико-психологічний центр БДМУ -  обладнання для арт-терапії та кімнати дитячої психотерапії).

    З 18 по 22 квітня 2012 року відбувся візит делегації Буковинскього державного медичного університету до психіатричної клініки м. Мюнстерлінген (кантон Тургау, Швейцарія). До складу делегації увійшли ректор університету професор Бойчук Т.М., керівник медико-психологічного центру доцент Поліщук О.Ю., доцент Тащук І.В., викладач кафедри психології та соціології Пендерецька О.М. Метою поїздки було розширення співпраці між БДМУ та клінікою у різних її аспектах, вивчення передових розробок, обмін досвідом. Зокрема за час візиту відбулась зустріч із головним лікарем психіатричної клініки паном Г.Дамманом і начмедом Р.П.Гербхартом, на якій обговорювались перспективи співпраці в межах україно-швейцарського проекту.    

    Доктор Дамман відзначив високий рівень підготовки лікарів-інтернів Буковинського державного медичного університету, висловив готовність надавати підтримку академічній мобільності лікарів-інтернів та співробітників університету. Зі свого боку ректор Т.М. Бойчук наголосив на намірах БДМУ активно співпрацювати з клінікою, втілювати в навчальний процес та клінічну практику новітні розробки, забезпечувати плідний інформаційний обмін між обома сторонами. Досягнуто домовленість про стажування у 2012 році лікарів-інтернів спеціальності «медична психологія» на базі швейцарської клініки, участь в якості тренера у літньому психотерапевтичному інтенсиві завідувача відділення клініки доктора Марко Хурста,  проведення онлайн-лекцій та презентацій, створення спільного web-ресурса. Під час відвідування відділень клініки особлива увага зверталась на новітні розробки, зокрема в галузі організації лікувального процесу та профілактичної роботи (заходи, спрямовані на зменшення тривалості перебування пацієнтів у стаціонарі, технологія надання очних та телефонних консультацій з метою ефективного сортування хворих тощо).

    Окремий час був відведений на зустріч учасників делегації з керівниками системи охорони здоров'я кантону Тургау паном Т.Венгером та пані С.Шупіссер, на якій обговорювались питання організації охорони здоров'я населення в Швейцапрії та Україні, функціонування університетських клінік.

    У цілому результати поїздки засвідчили, що співпраця між Буковинським державним медичним університетом та психіатричною клінікою м. Мюнстерлінген вийшла на новий рівень, що відкриває значні перспективи для її учасників.

Comments